Стосовно життєвого

May. 21st, 2025 06:25 pm
aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Весною  завжди так: часу не вистачає, щось не сходить, щось треба поливати і майже все полоти, бо бур'яну байдуже чи є дощі, чи немає, він собі росте.

Морква виткалась уся, і нантська, і королева осені. Буряк так собі, бо було холодно, щось зійшло, щось ні. Більше зійшло детройту, менше циліндри. 

Квасолю досівала, бо або поїли миші, або не зійшло кільканадцять квасолин. Потрошку з'являється кукурудза, ну, подивимось. Краще за всіх зійшла лакомка, що невеличка. 

Картопля теж з примхами, Моцарт якось роздумує, або його жуки їдять ще під землею. Жуків повно, буду обробляти від жуків як тільки виткнеться вся, а так ходжу збираю, і на помідорах, і на картоплі. Хай їм лихо, тим колорадам, в будь-якому сенсі.

тепліє дуже повільно, були і дощі, ми раділи, бо поливать не треба, а зараз ясно, прийдеться і поливать, мабуть, навіть завтра. 

Огірки показалися нарешті, тепер не знаю, де які сорти, бо сіяла всі, що були замочені, але, думаю, що виткнулися лише ті, що купила і замочила останніми. Треба подивиться, які саме. Пам'ятаю, що наче ніжинські і ще якійсь. Пам'яті немає, тобто, вона все гірше з кожним днем. Гірше і з соображалкою, ххоча задачки різні намагаюся вирішувати регулярно. Але те математичні, а в повсякденні просто жах, що робиться. Забуваю, що стоїть на плиті, забуваю, що куди поклала, забуваю, коли хто приходить. 

Останнім часом майже кожного ранку прокидаюся з відчуттям, яке було минулого літа, коли лікарі були всі налякані моєю кардіограмою і ехом. Та й я сама відчувала, що щось коїться ненормальне. Згодом розхожуюся, готую сніданок, потім іду "в поле", щось роблю, полю, або пересіваю, або підгортаю. Десь до обіду, а там все, мене валить спати, і я вдень сплю по годині, а то й білше, потім працюю. 

Ввечері засинаю по-різному, іноді тільки з ліками, що знімають біль у коліні. Іноді з барбовалом, щоб заспокоїтися.

Чекаю канікул, щоб був тільки город і свої особисті справи.

Той Рудий Клоун з'явився, мабуть, щоб ми нарешті зрозуміли, що розраховувати на допомогу марно. Треба якось самим. А лисий гном - для того, щоб ми відчули, яке могутнє зло, і боротися з ним треба буде довго і важко. І тільки Бог нам на поміч. Бо тільки у нього немає тієї сорочки, що завжди ближче до тіла...

стосовно буденного

May. 13th, 2025 09:15 am
aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Ось і до нас майже долетіло. Перед так званим святковим путінським перемир'ям прилетіла балістика, вибуховою хвилею зачепило край нашої вулиці, повилітали вікна і дахи частково позлітали. 

Чутно у нас було гучно. 

Давно вже розрізняємо тривоги з балістикою чи з шахедами. Останні можуть цілу ніч тривати, поки не впадуть усі.

Щодо весни. Хвала Небесам, після дощів стало потихеньку все проростати. Петрушка сиділа більше місяця, і тільки після дощу проклюнулась. Зішла морква та буряк. Звичайно, піднявся і бур'ян, який росте швидше, ніж я його полю. Огірки не сходять навіть у тепличці, холодно. Хоча я поливаю там теплою водою. Ще не показувались кукурудза і  квасоля, ну, подивимось.

Натоптую по городу десь близько 6 тисяч кроків, от і добре.
aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Континум (7)
 
Це щось новеньке. Вежа часу.  А чому не просторово-часового континууму? На цю мою думку Едвард реагує миттєво.
 
- Так би і назвали, але  тоді просто не мали такого поняття, як континуум.
 
У мене з’являється бажання негайно піти до бібліотеки і з’ясувати, що то за вежа, і чому вона така небезпечна, але я не в курсі, чи є в бібліотеці каталог, бо вона все ж таки завелика для простого пошуку певної книжки на поличці. Тому спочатку вертаюсь у столову і, наливаючи собі ще чашечку кави, прошу Едварда:
 
- Розкажи, будь ласка про Вежу.
 
Якось  непомітно я  стала звертатися до Едварда по-домашньому, начебто ми знайомі тисячу років, або він був моєю нянькою з пелюшок.  Едвард нічим не виказав, що помітив цю зміну у моєму ставленні до нього, але, все ж таки, я відчула, що його голос трохи пом’якшав. 
 
Едвард сідає на кінчик стільця, знизує плечима і зауважує:
 
- Казки про Вежу  Часу вам повинна була розказувати ваша бабуся, і , мабуть, таки розказувала, але вашій сестрі, бо вас поряд просто не було, а ви читали про цю споруду не одноразово, хоча, якщо зважувати на дію зілля, думаю, що варто нагадати, що це таке. 
 
І Едвард неквапливо почав:
 
- На вершині Гори Забутих Імен стоїть Вежа, що не підкоряється законам людей. Казки і оповідки різних мандрівників кажуть: це не споруда, а стародавній дракон, який колись проковтнув зірку й застиг у часі. Його луска – це сходи вежі, що можуть завести будь-куди, крила -  часопис світу, з них була створена бібліотека , що знаходиться на другому поверсі, а вікна – велетенські очі, що бачать минуле та майбутнє одночасно. 
 
Едвард трохи помовчав, дивлячись на мою реакцію, якої майже не було, я просто уважно слухала, а потім додав:
 
- Якщо матимете бажання знати більше, то у третьому стелажі на п’ятій поличці знизу є кілька фоліантів саме про Вежу. Обід і вечерю я можу принести вам до письмового столу, ви навряд чи зможете відірватися…   
-
Навіть після тих слів я не здивувалася, бо бажання зачинитися в бібліотеці поки я не здобуду інфи про себе саму і оточення, мене не залишало.  Тому я допила каву і почимчикувала на другий поверх, а Едвард почав  прибирати на кухні. Якби не бібліотека і не загадки дивної Вежі, яка повинна була не відпускати мене просто так, звичайно, я б ще довго спостерігала саме за Едвардом, дії якого були щонайменше цікавими, бо  він  майже не торкався своїми маленькими ручками посуду і взагалі нічого з речей. Натомість речі самі  рухалися, тарілки  вкривалися мильною піною під струменем води з крану, а потім обтиралися рушником і ставали на поличку. Все це нагадувало казковий фільм для дітей, з тією тільки різницею, що не було фільмом.
 
В кабінеті я згадала, що у мене повинен бути щоденник, але цікавість до вежі подолала цікавість до того, що саме я писала в щоденнику. Тому я одразу пішла до стелажів з книжками і досить швидко знайшла старезну  і товстезну, а головне, важку книжку, на палітурці якої була зображена вежа, а назва не була навіть загадковою. «Вежа часу, збірка фактів і оповідок».
 
Книга була перенесена на стіл, а у верхній шухляді я знайшла чистий блокнот для нотаток, бо прочитати книгу було замало, а оскільки я не сподівалася, що пам’ять функціонує так, як належить, то все цікаве мало бути занотованим.  Записи у книжці виявились досить дивними, здавалося, що її писало принаймні півсотні різних людей у відсутності будь-якого редактора. Тому і запис у блокноті   не був схожий на щось наукове. Скоріше на роздрібнені спогади різних дослідників Вежі..
 
«Дзеркала в стінах – це "двері" для парадоксів. Вони можуть відображати будь-що, залежно від того, яку таємницю шукаєш.
 
 На третьому поверсі вітер із майбутнього іноді вихоплює спогади (краще триматися за поручні!). 
 
Пил на підлозі може мати різний аромат і навіть смак, але щоб не скуштувати ціаніду, не радимо ризикувати. 
 
Іноді вежа може давати підказки. Це можуть бути сліди на підлозі чи написи на стінах – інколи клинопис, інколи – дитячі малюнки вугіллям чи крейдою. 
 
Можна пробути в Башті півгодини, а вийшовши побачити, що пройшло півроку, а інколи відбувається навпаки. 
 
У вежі є портали, які відкриваються раптово. Кажуть, що для цього треба принести Башті принести дарунок без цінності: пусте яйце, нитку з власної одежі або написане на папірці ім’я коханої людини, яке більше нікому не назвеш.
 
Вежа вибирає тих, хто подобається. Бо час – не дорога, а істота. Вона пускає лише тих, хто не шукає влади, бо бачила тисячі імперій – всі вони пил на її крилах; хто знає больовий поріг минулого, хто готовий заблукати, але той, хто хоче "виправити" історію, може застрягти у вічності.
Усвідомте: Вежа не показує події – вона показує найглибше бажання душі.
 
Якщо вікна Вежі потемніли – не роби нічого, зачаїсь, нічого не торкайся. Можливо, саме зараз у когось виникло бажання твоєїї смерті.

*******

далі буде
Page generated May. 22nd, 2025 10:06 pm
Powered by Dreamwidth Studios